Categories

Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

„Keszeg”- Gyermek horgászverseny Sződligeten

Az idő kissé hűvös volt, az eső is csepergett, de gyülekeztek a versenyzők már reggel 06 órától a Sződligeti Sporthorgász Egyesület horgásztaván /2013.05.26-án, vasárnap/.

A regisztráció és szabályok ismertetése után, füttyszóra kezdődött a nemes vetélkedő.

Gyermeknap lévén a sok más program mellett ebben az évben nyolc ifjú versenyző indította ezzel a napot.

A felnőtt kíséret kötelező volt, aminek a gyerekek nem feltétlenül örültek, de a szabály az szabály! Mi felnőttek – csupa jó szándékból ugyan- de mindig sokat magyarázunk, pedig lehet, hogy a gyermek eredményesebb lenne, ha nem mi mutatjuk meg a tutit. A halak ugyanis kiszámíthatatlanok.

No mindegy, két órán keresztül ment a csontkukacok, giliszták, búzaszemek, egyéb csoda csalik kipróbálása az úszós készségekkel.

Jöttek is a halak szépen. Lehet, hogy tudták – mármint a halak- , hogy gyermek horgászverseny van, mert törpeharcsák, keszegek akadtak a horogra. Őket küldték a pontyok, csukák és más vízi szörnyek.

Elhangzott a verseny végét jelző sípszó és kezdődött a mérlegelés.

Álljon itt a teljesítmény gr-ban és db-számban kifejezve. A sorrend a db-szám és súly összege alapján került megállapításra:

NÉV Kifogott db kifogott súly gr-ban Helyezés
Tóth Ármin 11 230 1.
Stefanik Zoltán 21 170 2.
Paulisz Aexandra 24 165 3.
Illés Kevin 13 160 4.
Balogh Levente 8 90 5.
Fövényesi Boglárka 4 80 6.
Lipp Dávid 5 70 7.
Tatár Áron 1 50 8.

Az Önkormányzat, a serlegkészítő /Czinege Zsolt Úr/ valamint Sottner Balázs Úr / horgászbolt/ segítségével mindenki kapott ajándékot.

Gratulálunk minden résztvevőnek!

Sződliget, 2013.05.30.

Sződligeti Sporthorgász Egyesület Vezetősége

Faültetés Sződligeten…

…az „Ültess egy fát minden megszületett gyermeknek” program keretében 2013.05.17-én.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAA Civilek Sződligetért Egyesület  az Önkormányzattal kötött együttműködési megállapodás alapján ebben az évben is megajándékozta az előző évben született 32 gyermeket egy-egy facsemetével.
A Gemenci Erdőgazdálkodási Zrt. és Sződliget Önkormányzata között kötött szerződés értelmében az elültetett facsemeték a gyermekek nevét kapják.
Az idén – tavalyi évhez hasonlóan- a „Barackosi Játszótéren” ültettük el a fákat a szülőkkel közösen, melyek magas kőris fák és reméljük a gyermekekhez hasonlóan nagyra nőnek és egészségesek lesznek. /Képek a Galériában/
Kérjük a szülőket, ápolják, gondozzák az elültetett facsemetéket, melyek éppúgy igénylik a gondoskodást, mint a gyermekek.
A gyermekeknek, szülőknek és a facsemetéknek jó egészséget kívánunk.

2013.05.26.
dr Somogyi István
CISZE elnöke

Képek a galériában

Örökségeink úján – Nógrádi Zöld út

OLYMPUS DIGITAL CAMERAA Sződligeti Túrázók Klubja immár harmadik alkalommal vett részt a Sugárkankalin Egyesület „Örökségeink útján” Zöldút kerékpáros túráján. Hét fővel vettünk részt a kerékpáros túrán. Mintegy nyolc éve indult túrázási sorozat most Nagyorosziból indult és összesen 10 település érintésével fejeződött be Hont-Tsitár forrásnál és kegyhelynél.
A túra során a településeken mindenhol fantasztikus szeretettel és vendéglátással fogadták a kerékpározókat. Mindenhol természetesen a települések Polgármesterei köszöntötték a vendégeket. Bemutatták a települést, beszéltek a sikereikről és beszéltek gondjaikról.
És mindenhol készültek a település vendégszerető lakói is, hiszen az állandó kiállítások bemutatók mellett  ízelítőt kaphattunk a helyi kézművesek munkáiból és a helyi asszonyok sütő tudományából is. Amióta mi részt veszünk a túrán, először érintettük Pusztaberki települést, ahol a jó humorú polgármestere adott tájékoztatást a 138 fős település életéről. Érsekvadkerten helytörténeti kiállítással kedveskedtek, Dejtáron helyi népviseletbe öltözött asszonyok adtak szórakoztató műsort, Drégelypalánkon a helyi hagyományőrző csoport énekléssel, tánccal köszöntötte a túrán résztvevőket. Hont-Tsitár forrás és kegyhelyen pedig
a hely szellemének megfelelően fiatalok gitár és harmonika kíséret mellett egyházi énekeket adtak elő, amibe a  túra részt vevői bekapcsolódhattak.
A kerékpár túra során minden településen frissítővel, süteménnyel, szendviccsel, gyümölccsel kedveskedtek a helyiek, de alkalmunk volt megnézni a helyi nevezetességeket, történelmi emlékeiket is. Sőt a túra végén egy állat farm látnivalói között megcsodálhattuk a szürke marha csorda terelését is, a mangalica disznók féktelen hancúrozását a pocsolyában, de találkoztunk hosszút köpő lámával is.
A túrán a mintegy 200 résztvevő közel 50 km-t kerekezett le, 10 települést érintett és köszönhetően a remek időnek, úgy búcsúzott, hogy viszontlátásra jövőre ismét.
Végezetül a sok vidám történet és esemény közül egy:
Egy ki településre beérve a település egyik idős nénikéje így köszöntötte az éppen oda érkezőket: – „Gyerekek, ha így bicikliztek 60 évig is el fogtok élni.” Mire Én: -„ De mama akkor én már le is ülök az árok szélére, mert túl vagyok a hatvanon.” Mire a mama: – „Akkor legyen száz”.

Papp István

Képek a galériában

Gyermek horgászverseny Sződligeten

Felhívás!

A Sződligeti Sporthorgász Egyesület felhívással fordul a sződligeti fiatalokhoz, gyermekes szülőkhöz, nagyszülőkhöz, minden érdeklődőhöz, hogy minél többen vegyenek részt egyesületünk által szervezett

Gyermek horgászversenyen.

A verseny időpontja: 2013.05.26, vasárnap reggel 7-től 9-óráig

Helye: Horgásztó Sződliget

Nevezés: a helyszínen reggel 6 óra 30 perc-től. Nevezési díj nincs.

Részt vehetnek: 14 év alatti gyermekek felnőtt kísérettel, saját horgászfelszereléssel, mely csak úszós készség lehet!!!

Elnyerhető díjak: Első öt helyezett serleget és oklevelet kap. Ezen kívül értékes horgászfelszerelések nyerhetők.

A verseny a kifogott halak súlya és db-száma szerint kerül elbírálásra.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Sződliget, 2013.05.21.

Horgászegyesület Vezetősége

Sződligeti Vándor Fakanál 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERAÚj gazdára talált a Fakanál. A vidám hangulatú rendezvényen a májusfaállítást követően 18 csapat főzte a különböző tájjellegű ételeket. A slambuc és a gulyás volt a leggyakoribb, de készült cigánypörkölt, vadragu, töltött káposzta, gombócleves, gulyka, örmény vargányaleves, tarhonyás hús és sok más finomság.
Új színfoltként örömmel regisztráltuk a hagyományos „törzsindulók” mellett családok és baráti társaságok indulását.
Benevezett a versenyre Sződliget testvértelepüléseinek egyike, Jólész csapata is. Ők a Sződligetiek Baráti Körének meghívására érkeztek. Örültünk jelenlétüknek, mellyel „nemzetközivé” vált rendezvényünk. Az ő meghívásuk teljes mértékben találkozott a szervezők véleményével és szándékaival.
A Zsűri, Szentesi Zöldi László gasztronómiatörténettel foglalkozó újságíró mint elnök, Ónodi Szabó Lászó szakács, Kű Lajos szakújságíró hosszas tanakodás után szakszerűen értékelték a versenyműveket, ezúton is köszönjük munkájukat.
Döntésük értelmében 2013 évben a Csipkebogyó Táncház, Sződligeti Iskolás Gyermekekért Alapítvány közös csapata lett a legjobb, a sok-sok jó között. Övék lett a Sződligeti Vándor Fakanál a következő megmérettetésig.

Gratulálunk a győzteseknek!
A díjak átadására a szervezők felkérték a település országgyűlési képviselőjét Bábiné Szottfried Gabriellát, aki sajnos egyéb elfoglaltsága miatt nem tudott részt venni az eseményen. A főzőverseny hagyományai szerint ez a feladat őt illette volna.
Mert már hagyomány, hogy a mindenkori polgármester nyitja meg és a mindenkori országgyűlési képviselő adja át a díjakat.
Így kénytelen voltam én, mint szervező a zsűri elnökével együtt átadni a díjakat.
Köszönjük a felajánlott ajándékokat a támogatók, szponzorok segítségét. Külön megköszönöm az Önkormányzat segítségét, ahonnan sok-sok segítséget kaptunk a terület megtisztítása, előkészítése, hangosítás, hatósági engedélyek megszerzése kapcsán.
Köszönjük Ildi háziasszonyunk ismét profi ceremónia szervezését, Papp Andi gyermekprogramjait.
Szerintem egy jól sikerült rendezvény van mögöttünk.
Természetesen -ahogy lenni szokott- kapok kritikákat bőven innen is onnan is, de ez már így természetes. Aki közszereplésre vállalkozik, annak ezt tűrnie kell.
A fő cél, hogy aktuálpolitika mentes, vidám beszélgetés, együttlét legyen, az megvalósult.
Én megtiszteltetésnek veszem, hogy egyik benevezett csapat vendégeként /Sződligetiek Baráti Köre/- az ő meghívásukra- Harrach Péter frakcióvezető urat is a rendezvény vendégei között tudhattuk.
Máshonnan is jöhettek volna és ihattak volna egy fröccsöt együtt, miközben beszélgettek volna a gasztronómiáról, a sportról vagy minden másról, ami nem aktuálpolitika.
Vannak, akik ezt másként látják és egy-egy politikus megjelenése vagy hatalmas örömet, vagy mélységes ellenszenvet vált ki.
Egyetlen résztvevő sem használta ki a rendezvényt politikai céljaira és ez a lényeg! Ez nem lesz a jövőben sem.
Magyarország jelenleg ennyire túlpolitizált, érzékeny és „ugrásra kész” állapotban van, mindenből sanda szándék sejlik.
Azért vannak az ilyen rendezvények, hogy ez enyhüljön, lazuljon és a más véleményen lévők főzzenek egy jót együtt és a gyűlölködés helyett még akár véleményt is cserélhetnek.
Remélem ez a főzőverseny a maga módján hozzájárult ehhez.

Találkozunk jövőre és folytatjuk a hagyományok ápolását.
A Fakanalat őrizze új gazdája, de vigyázzon, mert csupán egy évig lehet biztonságban, kezdődik az újabb megmérettetés!

Sződliget,2013.05.10.
dr Somogyi István
CISZE elnöke

Képek a Galériában!

Ócsai két napos

OLYMPUS DIGITAL CAMERAA túratervünknek megfelelően április 20-21 re gyalogtúrát szerveztünk Csévharaszt- Ócsa- Dunavarsány útvonallal. A túrát Horváth Tibor szervezte és vezette.
20.-án szombaton a Csévharaszt- Ócsa távot, mintegy 24 km-t tettük meg. Viszonylag sík terepen mentünk végig, természetesen a pecsételő helyek felkeresésével és jó hangulatban érkeztünk Ócsára, a szállásunkra. Az ócsai  központnak nem csak a szállás volt a célja, de szerettük volna végig nézni , illetve megnézni azt a munkát, amit ott Ócsán, a nemzetközi hírű madárvártán végeznek. Ottlétünk alatt megnéztük a madárfogó hálókat, azt hogy hogyan szedik ki a hálóból a különféle madarakat, hogyan gyűrűzik meg őket, milyen méréseket végeznek és milyen vizsgálatokat végeznek. Külön érdekes volt végig nézni hogy hogyan is vesznek vért az apró madaraktól. Természetesen megnéztük a magaslesről a vízi világ madarainak mozgását is. Vasárnap reggel aztán nekivágtunk az Ócsa- Dunavarsány útvonalnak ahol is mintegy 20 km legyűrése várt ránk. A tikkasztó melegben megtett út után bizony jól eset a frissítő. A kétnapos túra után kicsit fáradtan de nem megtörve készülünk a következő dupla szakasz megtételére, amit terveink szerint kerékpárral tesszük meg.

Papp István

Képek a galériában